fbpx

Nestaneš se silným, dokud sám sebe nezačneš milovat ve slabých chvílích.

jana-slezakova-header-image
jana-slezakova-couching-poradna-detstvi

Dětství

Můj životní příběh začal v dětství. Jako každému z nás. Narodila jsem se a můj mozek byl pouze v základním nastavení. Jako nepopsaný list papíru. Jako malé dítě jsem vstřebávala vše kolem sebe. Nasávala informace, podněty, obrazy od svých primárních autorit. Učila se, pozorovala, opakovala to, co dělají všichni kolem mě. Maminka, tatínek, babička, dědeček, paní učitelka, pan trenér, moji vrstevníci a ostatní dospělí. Z televize poznávala okolní svět.

Do hlavy se mi uložilo několik tisíc emočních vzorců, které ovlivnily moje chování a můj život v dospělosti.

Vše, co jsem zažila, slyšela, viděla a prožila, se mi později promítlo v mém životě. Vše se mi opakovalo a já si v jednu chvíli uvědomila, že žiju stejně jako moji rodiče. Převzala jsem od nich toto nastavení. Stejné vzorce chování. Žiju životy všech ostatních kolem sebe, jen ne svůj. Nedělám práci, která mě baví. Nemám vedle sebe partnera, který mi rozumí a vzájemně se doplňujeme. Neumím říkat „NE“. Za mé názory přijde většinou „trest“. Neustále v sobě cítím pocit viny.

Práce

16 let jsem pracovala v korporaci na různých pozicích v účetním oddělení. Svou práci jsem milovala, obětovala jsem jí dvacet let svého života. Trávila zde neuvěřitelné hodiny svého času. I v době, kdy jsem měla malé děti. Plno lidí si řekne: Jistota zaměstnání. Moje cesta zde skončila na pozici účetní specialista totálním vyhořením, nulovým sebevědomím a bossingem. Vnitřně jsem měla neustálý pocit, že sem nepatřím. Vždy jsem myslela víc na ostatní než na sebe. Stále jsem dělala vše pro to, abych měla vše splněné na 150%.

Manželství

Na venek jsme vypadali jako ukázková rodina. Narodili se nám dvě krásné holčičky, které oba velmi milujeme. Měli jsme dům, auto, cestovali, trávili čas s přáteli. Já stále více cítila, že je toto manželství uvnitř prázdné. Bez vzájemných dotyků, bez společných názorů, bez stejného vidění naší budoucnosti.

jana-slezakova-couching-poradna-rodina

Vnitřní pocit

Posledních pár let jsem nedokázala najít smysl svého života.

V práci se necítila dobře. Ztrácela jsem svou energii. Začala jsem mít různé zdravotní problémy, a půl roku běhala po doktorech. Všechny testy, vždy vyšly v pořádku. Jste zdravá, zněla odpověď lékařů. Tak proč mám bolesti, svalovou zatuhlost, nespím celé noci, ráno se cítím unavená a nemohu vstát z postele? Proč mám úzkosti a deprese?

Jeden den jsem skončila po nočním sevření na pohotovosti a v tento okamžik mi došlo, že je vše způsobené mým životním stylem. V tuto chvíli jsem dostala kontakt na svou první psycholožku ve svém životě. Bylo mi řečeno, že jsem prodělala tzv. Panickou ataku.

Změnila jsem zaměstnání v pocitu, že se vše urovná. Po dvou letech se vše opakovalo. A já v sobě najednou našla sílu začít vše měnit.

jana-slezakova-couching-poradna-pisek

Osobní přeměna

Manželovi, rodině a dětem jsem řekla, že se chci rozvést. Odešla ze zaměstnání. Opustila spoustu svých přátel, kteří můj krok, mou životní změnu, mé vystoupení z komfortní zóny nepochopilo.

Slyšela jsem kolem sebe pouze věty: Ty jsi se zbláznila. Ty jsi se změnila. Ty jsi jiná. Ty jsi opustila hodného muže a své děti. TÍM ŽE SE ČLOVĚK ROZHODNE UKONČIT NEFUNGUJÍCÍ VZTAH, PŘECI NIKOHO NEOPOUŠTÍ.

S manželem jsme zůstali přátelé, kteří se spolu umí domluvit a děti vše pochopili. Vše jsme jim říkali po pravdě. Vše jsme s nimi postupně probírali. Nebrali je jako rukojmí.

Proč bych měla zůstat v práci, která mě nebaví, nenaplňuje, nedává mi smysl? Kdo mi to nastavil do hlavy? Proč bych se měla stále někomu obhajovat, stále něco vysvětlovat? Proč bych v sobě měla mít stále pocit viny?

Když dnes umřu, život půjde dál i beze mě. Kdo si na mě za pár let vzpomene. Jak jsem svůj život prožila? Podle svých představ anebo podle představ ostatních? Podle představ celé společnosti? Jak jsem vychovala svoje děti? Podle „starých“ vzorců, které se opakují z generace na generaci, ale v dnešní zrychlené době moderních technologii dávno nefungují.

jana-slezakova-couching-poradna-vanoce

…náhody neexistují…

V této době mé změny mi vstoupil do cesty Aleš Kalina a jeho Emoční rovnice. Přihlásila jsem se do školy koučů a moje přeměna pokračovala. Začalo se mi vracet mé ztracené sebevědomí, zdraví se zlepšilo, úzkosti a deprese odezněli.

Ano jsem jiná. Vždycky jsem byla. Mám ráda lidi, ráda poslouchám jejich životní příběhy, ráda s nimi sdílím jejich starosti ale i radosti. A najednou mi to došlo. Tvým posláním je pomáhat lidem. Tvá empatie, tvoje vnímání může pomoct spoustě lidem, kteří prožívají něco podobného, co jsi prožila i ty…

portrety, skola koucu, mind soft, ales kalina

Cesta osobního rozvoje

Díky práci na svých vnitřních nastaveních, na svých blocích jsem v sobě našla vnitřní sílu vystoupit ze své komfortní zóny.

Neříkám, že to byla a je snadná cesta. Určitě není. V životě není nic zadarmo. Občas to i bolí. Já to díky Alešovi a Emočním rovnicím nevzdala a konečně začínám žít svůj život. Našla v sobě odvahu začít podnikat. Začít vystupovat před lidmi na přednáškách a besedách. Chci touto jedinečnou metodou pomoci co nejvíce lidem, změnit jejich život. Chci, aby se co nejvíce lidí opět cítilo šťastnými a spokojenými. Když vidím zářící oči svých dětí, zářící oči lidí kolem sebe, jsem ŠŤASTNÁ.

jana-slezakova-couching-poradna-stesti

Jana Slezáková, U Zámku 2, 273 05, Smečno, IČ: 08779317

webdesign: DTPak.cz s.r.o.