Můj příběh

Jsem taková obyčejná holka z vesnice, která se narodila se srdcem na dlani. Holka, která díky osobnímu rozvoji, terapiím, koučinku a intenzivní práci na sobě, našla zpátky sama sebe, své životní hodnoty, začala si plnit své sny. Díky terapeutům, koučům, průvodcům a mentorům se dokázala rekvalifikovat, vrátit se do své vlastní síly. Vzpomenout si na své jedinečné talenty a dary. Udržet se na své nové životní cestě, o které jsem snila několik let. Dovolila jsem si konečně začít žít. 

Díky rekvalifikaci ve škole koučů, mnoha školením a kurzům, jsem dnes na jejich místě i já. Dnes jsem tu pro Vás, jako certifikovaný celostní terapeut a kouč. Během své rekvalifikace jsem absolvovala i mnoho zahraničních kurzů, seminářů a školení, zaměřených na terapeutickou praci s lidmi. Můj osobní rozvoj se stal přirozenou součástí mého života

Dnes jsem žena, která si prošla různými životními zkušenostmi, které jí stáli mnoho energie, sil a zdraví. Zároveň jsem díky těmto životním zkušenostem došla k rozhodnutí a životní změně. Nastoupila jsem díky nim svou osobní transformaci. Zpětně jsem za tyto životní "zkoušky" vděčná. Získala jsem díky nim nové úhly pohledu na svůj život, na sebe samu. Celá tato cesta mne ve finále posílila jako člověka, jako ženu.

Jak ta holka žila do té doby a proč dělala to co dělala? 

Žila jako mnoho lidí na celém světě, odpojená od sebe, od svých talentů, od svých hodnot. Byla to holka, co se musí zavděčit všem. Holka, co neuměla říkat "NE". Byla 100% máma, 100% manželka, 100% zaměstnankyně a kamarádka. 100% sestřička, která se musí postarat a chránit. Tím, jak jsem žila, jsem si nevědomě říkala o pozornost, o lásku, o uznání. Chtěla jsem někam patřit. Chtěla jsem být součástí té velké party lidí. Toužila jsem po velké rodině a snažila jsem se jí udržet za každou cenu i za cenu svého zdraví! Tlačila jsem nejen na sebe, ale i na ostatní.  Občas jsem křičela. Občas jsem utíkala se slzami v očích. Občas jsem sáhla po alkoholu, jen abych utekla ze své reality.

Životní změna je osobní rozhodnutí!

Rozhodnutí, které musí udělat každý sám!

Já jsem se pro svou životní změnu rozhodla v roce 2019. Cestou jsem musela překonat několik překážek a bolestí. Musela jsem se ve svém životě vzdát spousty věcí. Nechat ve své minulosti některé lidi, včetně mé rodiny. To však k životní změně někdy patří, pokud se chcete posunout ve svém životě dál. 

Trvalo mi čtyři roky k tomuto rozhodnutí najít sílu a odvahu. Mnoho životních situací jsem pochopila až s odstupem času.  

Pochopila jsem ,jak jsem často utíkala před problémy do práce, abych je nemusela řešit. Platila jsem dluhy, ale vnitřně jsem se trápila. Byla jsem čím dál více frustrovaná. Měla jsem v sobě pocity viny a selhání. Postupem času jsem se začala bát říkat svůj názor nahlas a prosadit se, aby nepřišel trest! Upřednostňovala jsem všechny a všechno před sebou samotnou, před svými dětmi, před svým životem. Neuměla říkat NE.

Dlouhou dobu "hrála" hru, jen abych přežila! V dětství se naučila spoustu obranných mechanismů.

Mysl jela bez zastavení, srdce bolelo a tělo nevědělo, jaké signály má ještě vysílat.

Bolesti hlavy, ztráta sluchu, zhoršující se zrak, reflux jícnu, svalová zatuhlost, boule všude možně na těle, strach z rakoviny, úzkosti, depresepanické ataky byly několik let součástí mého života.

Málo kdo to věděl, přeci nebudu přidělávat starosti. Styděla jsem se o svých pocitech mluvit. Žila v dlouhodobém podvědomém stresu a strachu. Zachraňovala a chránila. Neuměla říkat "NE". Neuměla se v lásce vymezit. Neznala jsem sebe a své v dětství podvědomé naučené automatické reakce a vzorce chování. Vlivem negativních myšlenek a životních situací, na které jsem neuměla reagovat, jsem se stále více odpojovala od sebe. Stále více jsem ztrácela víru v sebe, ve svůj život.

Panické ataky začaly ovlivňovat nejen můj život, ale i život mého okolí. Tlak na výkon, vyústil v tlak na sebe. Prožitý bossing, 10ti leté řešení problémů s dluhy blízké osoby vyústily v úzkosti a deprese, návštěvu psychologa a psychiatra. Následné užívání antidepresiv na 7 měsíců. Bylo mi 35 let a přišlo mé životní rozhodnutí. Po 16ti letech odejít z korporace. 

Od začátku jsem věděla, že antidepresiva nejsou moje cesta! Léky vyřešily důsledek dosavadního života, ne příčinu panických ataků, úzkostí, depresí a dalších doplňujících se "nemocí".

Větu, kterou jsem slyšela od paní psycholožky po prvním sezení, jsem pochopila až za několik let. 

 

"Přestaňte být andělem pro všechny!"

Co to znamená? Vždyť já přeci žiju šťastný život, mám všechny kolem sebe ráda a jediné co chci je, vidět je šťastné, pomoci jim, zachránit je!

Změna pracovního prostředí mne nastartovala na pár měsíců. Zaměstnala mou hlavu. Antidepresiva odsunula problémy s dluhy o dalších pět let. Sebeláska, sebepřijetí a sebehodnota pro mne byli stále cizí slova. Smrt táty však spustila další koloběh událostí. Vše se mi v životě zopakovalajá jsem začala intenzivně přemýšlet nad sebou, svými vztahy. Začala jsem přemýšlet nad výchovou dětí z jiného úhlu pohledu. Začala celkově přemýšlet nad svým životem. Začala jsem si klást otázky a učila se na ně odpovídat.

ZASTAV SE! ZPOMAL!

Trvalo několik měsíců, než mi vše došlo! Nemůžu zachránit celý svět!  Nemám sílu do nekonečna platit dluhy, které nejsou moje! Nemůžu se stále snažit dělat všechny okolo šťastnýmiplnit jim jejich sny! Nemusím zůstávat ve vztahu, který mě nenaplňuje, nedává mi smysl, nejsem v něm sama sebou. Máme každý jiný směr a pohled na život, jinou energii! Nemusím být 100% zaměstnankyně, kamarádka a plnit vše, co si ostatní přejí. Nemusím naplňovat jejich přestavy, pokud já se v nich necítím dobřemám jiný úhel pohledu, jinou vizi o životě. 

Co mi chybí? Měla bych být spokojená a šťastná!

Mám přeci rodinu, děti, dům, auto, zaměstnání. Jezdím 2x do roka na dovolenou, tak co bych si přála víc?

Žít svůj život. Být pro sebe, své děti a partnera inspirací, motivací, milující maminkou a partnerkou. To samé zažívat a dostávat od nich. To této chvíle jsem netušila, jak funguje naše podvědomí, náš mozek. Netušila jsem, že mozek neví, co je fikce a co je realita. Neznala jsem, co jsou emoční rodové vzorce chování, návyky a přesvědčení okoukané a naučené v dětství.

Neuměla jsem dát samu sebe na první místo. Neuměla jsem dát sama sobě pozornost, lásku, respekt, toleranci, důvěru. Nepřijímala jsem své tělo. Neviděla jsem svou hodnotu. Neuměla jsem komunikovat své vnitřní pocity. Ze strachu ze ztráty, z odmítnutí jsem neuměla říkat "NE". Vše co jsem měla ukryto uvnitř sebe, se mi pak zrcadlilo ve vnějším světě, v mé plastické realitě. 

Protože jsem během pěti let téměř nic ve svém životě nezměnila. Stále jsem žila v permanentním tlaku nejen na sebe, ale i na své okolí. Žila jsem pod tíhou dluhů, které nebyly moje, ale blízké osoby. Často bojovala. Čím dál více se odpojovala od svých hodnot a vnitřních přesvědčení. Došla jsem ve svých čtyřicetijedna letech do totálního osobního, pracovního i vztahového vyčerpání. Do úzkostí, depresí. Nespala jsem celé noci. Nikdo to však nesmí poznat a tak  jsem nasadila masku šťastné holky a vyrazila do každodenního stereotypu. 

 

Co mi pomohlo? Co mi otevřelo oči?

Celodenní seminář cesta zpátky k sobě, terapie a koučink. Po pár hodinách jsem vše, co jsem ukrývala uvnitř sebe mohla říci beze strachu nahlas. Nikdo mne nesoudil, neradil mi, nehodnotil. Následoval slet událostí, který mi změnil život o 180 stupňů. Po dvaceti letech jsem odešla ze zaměstnání, z pozice účetní, která mi už delší dobu nedávala smysl. Po osmnácti letech jsem odešla z manželství, které nebylo naplněné, každý jsme měli jiný úhel pohledu na život. Po deseti letech jsem se vymezila své původní rodině, a tím i přestala v placení dluhů za blízkou osobu. Přestala jsem zachraňovat  a chránit všechny okolo, začala jsem zachraňovat a chránit SEBE, své děti!

Přestala jsem plnit představy a přání svého okolí a začala ŽÍT SVŮJ NOVÝ ŽIVOT.

 

Co mi tato změna přinesla a jak mi pomohla?

Našla jsem způsob, jak ustát obrovský tlak původní rodiny.

Naučila jsem se v lásce vymezit svému okolí, svým přátelům, kamarádům, známým.

Z  „hodné a šikovné holčičky“, co celý život myslí na ostatní a stará se o ně na úkor sebe, se stala žena, která ví, co od života chce, kam jde a s kým.

Převzala jsem plně zodpovědnost za svůj život a vydala se na cestu sebepoznání, sebelásky, seberozvoje.

Uzdravila jsem vztah s dětmi a bývalým partnerem. I po rozvodu jsme zůstali přáteli, kteří se podporují. Zůstali jsme milující mamou a tátou. 

Díky koučinku a intenzivní práci na sobě, jsem našla svůj skrytý potenciál, své talenty, své dary a začala na nich pracovat!

Získala ztracené sebevědomí, sebehodnotu, sebelásku a finanční nezávislost.

 

Proč vím, že to funguje?

Vyzkoušela jsem si jednotlivé metody na sobě.

Vše co jsem se během své cesty naučila, jsem začala i žit. Postupně zavádím do svého života. 

 

S čím Vám umím pomoci!

✔️ pokud cítíte, že potřebujete životní změnu, životní restart

✔️ zažíváte pocity prázdnoty, vyhoření, osobní, partnerskou nebo profesní krizi

✔️ chcete poznat sebe, své hodnoty, své životní poslání, svůj životní směr

✔️ máte bloky, strach, obavy v oblasti komunikace se svým partnerem, dětmi, svým okolím, svou rodinou, šéfem, kolegy, přáteli

✔️ chcete najít své vnitřní talenty a dary

✔️ sebeláska, sebehodnota, sebepoznání nejsou součástí Vašeno života a jsou potlačené

✔️ máte bloky v oblast intimity, sexuality

 

Co se díky terapii a koučinku naučíte

✔️ naučím Vás poznat sebe, své vrozené talenty, dary a hodnoty, své nastavení z dětství

✔️ tím, že změníte sebe, změníte i své okolí, svůj život

✔️ naučím Vás nežít v roli oběti, ale v roli tvůrce svého žita

✔️ přestanete svůj život přežívat, začnete ho žít naplno

✔️ naučím Vás, odpouštět

✔️ naučíte se žít život v lásce, pochopení, respektu, toleranci, důvěře, smíření, odpuštění a uzdravení nejen sebe, ale i svého okolí

✔️ vše, co jsem se na své cestě naučila a pochopila, Vám nyní s láskou předám a naučím

Tato  životní cesta, se stala každodenní součástí mého života, mým každodenním chlebem a hnacím motorem.

 

Z celého svého srdce Vás Zvu na tuto cestu!

 

Kontaktujte mě pokud jste se rozhodli pro změnu

Konzultaci lze uskutečnit všemi moderními způsoby

osobně
on-line
telefonicky