Srdce aneb pátý mozek

Cestu k mému prvnímu podnikání, k webu, k mému prvnímu logu, krásně vystihuje 

Paulo Coelho (brazilský spisovatel)  

Zapomeň na pohodlí a jdi hledat svoje království.

Je mi čtyřicet let a můj život je jak na houpačce. Chvíli je nahoře, chvíli zase dole. Na jedné straně mám vše co si člověk může přát. Rodinu, manžela, dvě krásné zdravé dcery, práci, pravidelný příjem, dům, auto, přátele, dovolené. Chvíli jsem šťastná, chvíli v totální beznaději. Na druhou stranu mám každodenní úzkosti, pocity nejistoty, strachu, vnitřní prázdnoty a životního nenaplnění. Každodenní bolesti na hrudi a na srdci.

Můj zdravotní stav se začíná zhoršovat. Dvacetiletá cesta mého života, která byla „naprogramovaná“ tím, co jsem kolem sebe vidělaslyšela v dětství, skončila v mých čtyřiceti letech životním kotrmelcem.

Životní přeměnou!

Dvacet let v účtárně v roli zaměstnankyně! Čtrnáct letmanželství! Čtyřicet let v roli dcerysestry se sesypalo jak domeček z karet.

Psal se říjen 2019 a během jednoho jediného měsíce skončilozmizelo z mého života vše, co jsem si za dvacet let vybudovala.

 • výpověď a ukončení zaměstnaneckého poměru
 • podání žádosti o rozvod a odchod z rodinného domu
 • krach celé naší rodiny
 • neshoda mezi mnou a mými přáteli

Na konci října 2019 jsem se během jednoho jediného dne ocitla v prázdném bytě úplně sama. Bez rodiny, bez přátel, bez dětí, bez manžela, bez práce, bez peněz. Stála jsem tam a vůbec netušila co se děje. Obrovská bolest na srdci, úzkost, strach, panika.

Na druhou stranu start mého nového života. Začáteknové životní cesty. Nastoupení do školy kouče a kurzu investování na burze! Start přeměny z role zaměstnankyně, do role podnikatelky. Z role manželky, do role svobodné, samostatné ženy, která je zodpovědná za svůj život, finančně nezávislá!

Dva měsíce fyzického i psychického vypětí přineslo svou daň. Na měsíctělo naprosto vyplo. Nebyla jsem schopná vstát z postele. Výčitky, pocity viny, zoufalstvísamoty se stali na několik týdnů mou každodenní součástí.

Jediné co mě drželo nad vodou byla vnitřní víra, že to zvládnu! Vnitřní síla, že to kvůli svým dětem nevzdám!

Začala sama sobě klást otázky:

 • Co chceš ve svém životě dosáhnout?
 • Kam ve svém životě jdeš?
 • S kým chceš jít?

To co jsem dělala celý svůj život zadarmo! To, co jsem milovala jsem se rozhodla zhmotnit ve svém životě. Být psycholožkou, terapeutkou, koučkou. Prostě člověkem, který pomáhá lidem při jejich těžkých životních situacích. Naslouchá jim a díky své empatii, životním zkušenostemvnímání jim dokáže pomoci.

Jdu za vnitřní svobodou, nezávislostí, za poznáním sebe sama. Za svými životními hodnotami a přesvědčeními.

ŽIVOT NEZÁVISLÉ, SVOBODNÉ A INSPIRATIVNÍ ŽENY, MAMINKY, PARTNERKY A PODNIKATELKY.

Vystudovala školu kouče. Seznámila se blíže s investicemi a začala krůček po krůčku skládat svůj nový život.

Již od první chvíle, kdy jsem se rozhodla jít cestou podnikatelky a koučky, jsem toužila mít svůj web. Ta pravá chvíle přišla začátkem roku 2020. Oslovila jsem jednoho kamaráda a práce začala.

Sešli jsme se v příjemné kavárně a vše si spolu ujasnili, předali si navzájem úkoly.

V tu chvíli nastaly pro mě nové, dosud nikdy nepoložené otázky.

 • Jaké jsou tvoje služby?
 • Jak má vypadat design tvého webu?
 • Jak má vypadat tvé logo?
 • Kdo ho navrhne?
 • Kdo ho vymyslí?

NÁHODY NEEXISTUJÍ!

Jelikož se vše ukrývá v naší hlavě, měla jsem od první chvíle jasnou představu. Propojení neuronů na plátně! Barvy života žlutá – slunce, modrá – nebe, zelená – příroda, červená – srdce

Na internetu  se mi objevila jedna úžasná malířka z Brna, paní Jitka Miku. Oslovila jsem jí s dotazem:

„Dobrý den, měla bych na Vás prosbu. Dokážete mi prosím namalovat obraz tak, abych  si z něj mohla udělat logo?“ A odpověď zněla: „Ano, není problém. Jaká je vaše představa?“ A víte, co můj mozek na to? Hned věděl. Na obraze musí být znázorněno propletení sítě neuronů a obraz musí být veselý. Těžko se mi to vysvětluje. Říkala jsem si, jak to asi chudák paní pochopí? K mému překvapení přišla odpověď „Já vám naprosto rozumím. Dívám se na neurony každý den v mikroskopu…“ Chápete?

NÁHODY NEEXISTUJÍ!

Obraz se začal rodit a s ním i moje první logo.

Původní návrh byl ve tvaru čtverce. Ukázala jsem ho své starší dceři, která mi zasadila do hlavy myšlenku:

„Maminko, proč z něj neuděláš kolečko nebo srdíčko!“

A světe div se!

Moje logo je krásné srdíčko.

Věděli jste, že srdce ze všech orgánů v lidském těle generuje nejsilnější elektromagnetické pole?

Je tak silné, že jej lze naměřit i na několik kroků od vašeho těla. Navíc se mění v závislosti na vašich emocích.

Kromě elektromagnetického polesrdce svou vlastní inteligenci, což je důvodem, proč někteří neurokardiologové o něm hovoří jako o mozku v srdci nebo také pátém mozku.

Podle neurokardiologů se srdce neskládá jen ze svalových buněk, ale tvoří ho z 60 až 65 procent neurony. Výzkumníci prováděli experimenty, které dokázaly, že role srdce není omezena jen na pumpování krve. Jsou přesvědčeni, že tento orgán svoji vlastní inteligenci a že hraje významnou roli v tom, jak člověk nazírá na realitu

„Následuj své srdce“, i to byl jeden z hlavních důvodů mé životní přeměny.

Tento orgán nám dává pocítit intuici a jakési vnitřní vedení, ale potřebujeme klidsebedůvěru, abychom pochopili, proč nás to táhne určitým směrem a pak se podle toho chovat s naprostou vírou ve výsledek. Naše cítění nám pomáhá chápat to, co je mimo logiku, takže je klíčem k pochopení našich spirituálních aspektů,“ vysvětluje Pao L. Chang. 

Mnoho fyziologických studií se v současnosti zabývá propojením srdce a mozku.

NÁHODY NEEXISTUJÍ

Nervový systém srdce čítá zhruba 40 000 neuronů, či smyslových neuritů. Jednou z jejich funkcí je monitorovat srdeční hormony, neurochemické látky, tepovou frekvenciinformace o tlaku. Informace o těchto látkách se pak zasílají do mozku. Srdce a mozek tak spolu stále komunikují skrze nervový systémelektromagnetické pole těla. Jde tedy o dynamický komunikační proces, ve kterém vědomí srdce může změnit způsob, jakým mozek zpracovává informace. Tento proces rovněž ovlivňuje proud energie v lidském těle.

„Následuj své srdce“

Dlouhá roky jsem žila v ryze materiálním světě. Obklopená vším! Nebyla jsem to ale já. Nebyly to moje představy. Moje cesta. Moje vnitřní hodnoty.

Srdce se začalo čím dál tím více hlásit o slovo, jen já ho neposlouchala! Několik let vítězil rozummůj mozek!

Muselo v mém životě dojít k osudovému setkání a dalším nečekaným životním situacím, abych své srdce uslyšela!

Napojila se zpátky na sebe! Poznala sebe samu! Pochopila své, že můj směr je jiný. Že má cesta není cesta účetní. Že mé vnitřní naplnění nezajistí, ani manželství, ani velký dům, auto a dovolené. Mé vnitřní naplnění, lásku a pozornost si nejdříve musím zajistit já sama!

 • Jak vy posloucháte své srdce?
 • Vítězí rozum nad emocemi srdce?
 • Máte v rovnováze rozumovou část s emočním nastavením srdce?

DOVĚTEK:

Již od začátku jsem věděla, že si chci obraz vyzvednout sama. No, a když už pojedeme k Brnu, co si udělat výlet? Holky mají prázdniny, tak se trošku projedeme a užijeme si spolu krásné dva, tři dny.

Po návratu Hanička, vytvořila nádhernou prezentaci z naší cesty Za obrazem

 • Jakou vy jste inspirací pro své děti?
 • Jak vy podporujete talenty svých dětí?

A co je s obrazem? Má své místo v našem novém domově, pracovně a koučovně v jednom!

Logo je na světě a já jsem šťastná. Můj cíl, který se mi v hlavě narodil v říjnu 2019, je 16.3.2020 na světě.

 

description
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů